skip to Main Content

Recenze nebankovní půjčky Provident

Provident půjčka recenze

Nabízí hotovostní i bezhotovostní variantu, všechny potřebné náležitosti se sjednají online a nikdo se neptá na účel půjčky. Provident působí na českém úvěrovém trhu už celou generaci a alespoň podle jména jej zná snad úplně každý – má také oficiální licenci ČNB a je tedy tím pádem prověřeným poskytovatelem nebankovních půjček. Výhodou je i poměrně široký rozsah možností, protože půjčit si zde můžete jak částku, která vystačí do příští výplaty, tak i poměrně vyšší sumu, co už poslouží třeba na nákup ojetého vozu, rekonstrukci koupelny nebo jakýkoliv větší výdaj.

Šťastná rodina

Výhody půjčky

Bezúčelový charakter. Tedy, jinak řečeno, půjčíte si, nač chcete – a rozhodujete o tom jen vy.
Možnost splátkových prázdnin aneb odložení splátek na později (a nejen během léta…).
Bezhotovostní nebo hotovostní – vyberete si variantu, co vám bude nejvíce vyhovovat.
První půjčka zdarma, klasika českého nebankovního trhu. Až do dvanácti tisíc na čtvrt roku.
Transparentní poskytovatel, jenž má mezi tuzemskými firmami dlouholetou tradici.
Ručitel nebo hmotná zástava – nic není potřeba, administrativy zde opravdu není mnoho.

Nevýhody půjčky

Pokud chcete relativně vysokou půjčku, musí být pečlivě prověřena vaše bonita. Půjde tedy o jistou časovou prodlevu a není také stoprocentně jisté, že vám bude úvěr opravdu schválen.
V případě hotovostní půjčky mohou vzniknout dodatečné náklady spojené s vyplacením.

Provident půjčka – rychlé peníze pro každého, vše proběhne online

Výplata peněz probíhá poměrně rychle, a to jak v případě bezhotovostní transakce, tak i při návštěvě kurýra a výplatě vyžádané sumy v hotovosti. Bez problémů se proto nabízí možnost získat půjčku i během víkendů nebo svátků, hotovostní půjčka je zpravidla vyřízena do 48 hodin, obchodní zástupce si s klientem sjedná schůzku podle jeho požadavků a vše důležité (včetně dotazů) probere osobně u něj doma. Vše tedy proběhne v klidném prostředí, není nutné jít na pobočku nebo se například sejít na jiném veřejném místě. A důležitá je také maximální diskrétnost…

Parametry půjčky

Modrá půjčka na účet je k dispozici v rozmezí 3 až 130 tisíc korun. Hotovostní (Zelená) půjčka pak má nejvyšší možný limit stanovený na 90 tisícovek. Třetí možností je Zelená půjčka v hotovosti, u níž jsou nastaveny týdenní splátky a nabízí až 70 000 Kč.
Lhůta splatnosti může činit celkem 3 až 36 měsíců (tedy čtvrt roku až celé tři roky). Splácí se jednou týdně nebo jednou měsíčně, podle toho, jaká z variant je zrovna klientem vybrána.
První půjčka zdarma, až do výše 12 tisíc korun na tři měsíce (jen pro nové klienty!).
Vyplacení peněz je možné dvojím způsobem, hotovostně i bezhotovostně, totéž platí pro splácení (kurýr společnosti Provident se může každý týden dostavit k vám v dohodnutém čase).
Peníze naprosto na cokoliv a bez omezení, Provident je tedy klasická bezúčelová půjčka.
Přehledná a krátká smlouva, vše bez skrytých poplatků a možnost osobního jednání pro ty, kteří mu dávají přednost před variantou, kdy se vše důležité odehraje jen v online prostoru.
Půjčte si 6 000 Kč a vrátíte zase 9 000 Kč

Postup pro získání půjčky

Hotovostní výplata

1. Vybrat si v online formuláři výši půjčky a lhůtu splatnosti, vyplnit základní osobní údaje.
2. Registrovat se a domluvit si schůzku s kurýrem Providentu, který přijde až k vám domů.
3. Proberete všechny detaily osobně, podepíšete smlouvu a budou vám vyplaceny peníze.

Bezhotovostní výplata (na bankovní účet)

1. Vyplníte online formulář, případně sjednáte telefonicky (skrze bezplatnou infolinku) schůzku s osobním finančním asistentem.
2. Po vyřešení administrativních záležitostí podepíšete smlouvu, následuje schválení půjčky a výplata peněz na účet – nejčastěji uskutečněná do druhého dne od finalizace dohody.

Provident – poplatky a úroky

Žádné skryté poplatky a úroková sazba již od hranice 6,2 % p. a. Provident garantuje v případě půjčky Zelená v hotovosti celkovou cenu, bez smluvních pokut nebo hrazení upomínek – zpoždění v platbách může být maximálně tříměsíční. Maximální RPSN je pak 200,04 %, nejnižší 17,27 %. Důvodem, proč je RPSN v některých případech tak vysoko, je zcela jednoznačně kratší lhůta splatnosti u menších půjček.

Vaše časté dotazy

Nejčastější otázky a odpovědi

Jaké doklady budu potřebovat, když požádám u Providentu o půjčku?

Ať už budete mít zájem o kteroukoliv variantu půjčky – hotovostní nebo bezhotovostní – vždy jsou požadavky na klienta stejné. Doložit pravidelný příjem, potvrdit svou totožnost skenem občanského průkazu (resp. dokladu opravňujícímu k trvalému/dlouhodobému pobytu na území ČR, půjčit si tedy mohou případně i cizí státní příslušníci) a samozřejmostí je také plnoletost. Hotovostní půjčka vyžaduje také doklad o potvrzení bydliště (může jít klidně i o nájemní smlouvu).

Jakými způsoby mohu doložit trvalý příjem?

Možností je k dispozici poměrně dost – kurýrovi se prokážete výplatní páskou, výpisem z bankovního účtu, složenkou dokazující výplatu penze nebo daňovým přiznáním, pokud jste OSVČ.

Mohu půjčku od Providentu opravdu využít naprosto na cokoliv?

Jistě, účel je zcela neomezený a nemusíte jej nikomu vysvětlovat, dokládat například faktury a složenky. Zkrátka naprostá svoboda volby.

Jakými způsoby mohu splácet půjčku od Providentu?

Bezhotovostní půjčku (START – první půjčka zdarma, MODRÁ na účet) každý měsíc pod přiděleným variabilním symbolem bankovním převodem – hotovostní půjčku (ZELENÁ v hotovosti) pak jednou týdně kurýrovi Providentu hotově.

Je u společnosti Provident k dispozici tzv. Pojištění schopnosti splácet?

Ne, tato možnost není poskytována – ale jistou možnost nabízejí třeba Splátkové prázdniny, služba, díky níž si oddálíte termín splátek (neplatí pro půjčku START).

Recenze klientů

„Jsem moc rád, že mi Provident vyšel vstříc v době, kdy to banka bohužel odmítla. Dvacet tisíc jsem nutně potřeboval, nebudu ani říkat na co – nejsem na tuhle věc moc pyšný. Nikdo se na nic neptal a peníze jsem dostal skoro obratem, takže super jednání a mohu doporučit!“

Jan H., Frýdlant, 21 let

„Bez Providentu bych to měla těžší, zvláště pokud jsem nutně potřebovala zaplatit pár složenek a v práci se zase opozdila výplata. Nechci riskovat, že by mi pak nešel mobil nebo byla třeba odpojená elektřina, i když jde spíš o teoretickou možnost. Pět tisíc a hotovo, nemusela jsem nic dlouho řešit a peníze tu byly hned druhý den. Skvělé!“

Karolína Z., Brno, 29 let

O společnosti Provident Financial s.r.o.

Provident Financial, s.r.o. je firma působící na českém trhu už od roku 1997, původní společnost byla ve Spojeném království aktivní už od roku 1880. Za dvě desetiletí v ČR si získal Provident na milion klientů, dlouhodobě nabízí hotovostní i bezhotovostní půjčky a má síť několika tisíc obchodních zástupců operujících kdekoliv po republice – flexibilita je tedy na maximu. Provident nabízí půjčky i v Polsku, Bulharsku, Lotyšsku, Mexiku nebo třeba Austrálii.

Sídlo společnosti:

Provident Financial s.r.o.

Adresa: Olbrachtova 9/2006, 140 00 Praha 4
Telefon: +520 241 029 111
E-mail: info@provident.cz
Web: www.provident.cz

Celkové hodnocení Provident půjčky

Naše hodnocení je 4 z 5

Mínusem je zde jistě delší čekací doba než v případě jiných nabídek, protože peníze nedostanete v řádu minut a půjčka Provident se neobejde bez osobního jednání s kurýrem. Na stranu druhou, jde o prověřenou značku, kterou znají snad všichni Češi a oficiální licence ČNB dává jasně najevo, že tento poskytovatel patří k těm férovým.

Back To Top